قابل توجه ایرانیان مقیم خارج از کشور: برپایی نخستین اجلاس بین المللی فرصت های سرمایه گذاری خراسان رضوی در پایان بهمن ماه 1398

  نظرات |  دوشنبه 1 مهر 1398
alt=
استاندار خراسان رضوی: زمینه سرمایه گذاری سودآور در خراسان رضوی فراهم است/ اجلاس بین‌المللی فرصت‌های سرمایه گذاری استان برگزار می‌شود؛ علی‌رضا رزم‌حسینی در مراسم هم‌اندیشی و رونمایی از پوستر اجلاس بین‌المللی فرصت های سرمایه گذاری استان که در محل هتل پارس مشهد برگزار شد، با بیان اینکه باید از ایرانیان مقیم خارج از کشور برای حضور در این اجلاس دعوت شود، اظهار کرد:...
... ایرانیان شرافتمندی در خارج حضور دارند که به کشور خود عشق می‌ورزند و علاقمند هستند تا در مکان های مطمئن سرمایه گزاری کنند.

وی با بیان اینکه زمینه سرمایه گزاری سودآور در خراسان رضوی فراهم است، افزود: فرصت های سرمایه گذاری در حوزه های مختلف باید در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

وی با بیان اینکه امیدوارم این اجلاس در شأن خراسان رضوی برگزار شود، بیان کرد: خراسان رضوی علاوه بر میزبانی بیش از ۳۰ میلیون زائر در سال، به برکت وجود شریف امام رضا(ع) مورد توجه همه عالمیان است، بنابراین تلاش می کنیم تا این اجلاس با حضور مقامات عالی نظام برگزار شود.

رزم حسینی ادامه داد: در حال فراهم کردن مقدمات حضور رئیس جمهور در این اجلاس هستیم چراکه ایشان برای حضور در این برنامه ابراز علاقمندی کرده اند.

اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی

سه خبر دیگر در همین زمینه: 

خراسان رضوی محل امن و مناسب برای سرمایه گذاری است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: این استان محل امن و مناسب برای سرمایه گذاری است و از همه سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این زمینه دعوت می کنیم.

علیرضا رزم حسینی شنبه شب در مراسم رونمایی از پوستر همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان خراسان رضوی و سومین نمایشگاه اختصاصی صنعت گردشگری، غذا و شیرینی در مشهد افزود: این اهمیت به خاطر حضور ۴۰ میلیون زائر است که به برکت حضرت امام رضا (ع) به این استان سفر می کنند و مورد توجه همه عالمیان است.

وی اظهار داشت: در حال رایزنی برای حضور رئیس جمهوری و مقامات عالی رتبه کشور در همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان خراسان رضوی هستیم.

وی گفت: امیدوارم این حرکت های اقتصادی که در استان پیگیری می شود و شایسته یک الگوی حکومتی است با همراهی مردم به خوبی به سرانجام برسد.

مدیر مرکز خدمات سرمایه گذاری استان خراسان رضوی نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به ارتباطی که این مجموعه با سرمایه گذاران خارجی دارد به دنبال معرفی پروژه های استان به مخاطبان سرمایه گذار هستیم.

حسن فاضل خیاط افزود: قصد داریم ضمن دعوت از سرمایه گذارانی که در گذشته با این استان  همکاری داشته اند و همچنین با توجه به ارتباطات خوبی که با کنسولگری های کشورمان در خارج از کشور انجام شده است از سرمایه گذران جدید، برای طرح ها و برنامه های توسعه ای که به تازگی برای استان تعریف شده است در این همایش دعوت نمائیم.

وی ادامه داد: با حضور این افراد می توانیم به کمک طرح ها و پروژه های دستگاه های اجرایی استان برویم تا آنها را وارد فاز اجرایی کنیم. وی گفت: با توجه به طرح های تعریف شده در سطح های کوچک، متوسط و کلان از سرمایه گذاران خارجی دعوت به عمل می آید.

معاون سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی سازمان اقتصادی رضوی هم به خبرنگار ایرنا گفت: این سازمان با توجه به ارتباطات بین المللی خود برای کمک به حل مشکلات اقتصادی موجود در کشور برنامه هایی در دست اجرا دارد.

امیر رضا رجبی افزود: آستان قدس رضوی می تواند در داخل و خارج از کشور به عنوان سرمایه گذار و سرمایه پذیر در پروژه ها حضور داشته باشد.

وی اظهار داشت: به دلیل علاقه ای که بسیاری از سرمایه گذاران کشورهای همسایه به آستان مقدس حضرت امام رضا (ع) دارند، برخی از آنها اعلام کرده اند که نمی خواهند دوستداران این امام در ایران دچار مشکل اقتصادی باشند و با این نگاه که صرفا اقتصادی نیست بلکه انسان دوستانه است برای حل مشکلات ایران و استان خراسان رضوی اقدام می کنند.

رجبی گفت: همچنین این سازمان توانسته است ارتباطات خوبی با مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت برقرار کند و از طریق افراد و کانالهایی که در خارج از کشور هستند برنامه هایی برای گره گشایی از مشکلات کشور اجرایی کند.

وی افزود: این سازمان در حوزه های خاصی که با سلامت مردم و زیر ساخت های کشاورزی و غذایی و همچنین حوزه شرکت های توسعه اقتصاد کلان کشور مرتبط است سرمایه گذاری می کند.

معاون سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی سازمان اقتصادی رضوی اظهار داشت: در حوزه دارو توانسته ایم انحصار شرکت های خارجی را بشکنیم و داروهای نو ترکیب را نیز برای حل مشکلات دارویی کشور تولید نمائیم.

وی ادامه داد: در زمینه زیر ساخت های کشاورزی شامل بذر و نهال نیز سرمایه گذاریهایی انجام شده است تا نیاز کشور به خارج در این زمینه قطع شود. رجبی گفت: در منطقه ویژه اقتصادی سرخس که در حال تبدیل شدن به منطقه آزاد است به دلیل فراهم بودن زمین فراوان و مناسب و همچنین ایجاد زیر ساخت های لازم برای حمل و نقل ریلی و فرودگاهی امکان جذب سرمایه گذار وجود دارد.

مدیر اجرایی همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در این همایش سعی می شود ارتباط مناسبی بین سرمایه گذار و سرمایه پذیر برقرار شود تا مذاکرات و تفاهم نامه ها، به عقد قرارداد منجر گردد.

آرزو رجب پور افزود: برای برپایی این همایش دعوت از ایرانیان مقیم خارج از کشور در دستور کار است و پیش بینی شده است حدود ۲۰۰ نفر به  نمایندگی از ۲۰۰ مجموعه سرمایه گذاری خارجی از ۲۹ بهمن تا اول اسفند سال جاری در این همایش شرکت کنند.

وی اظهار داشت: سومین نمایشگاه اختصاصی صنعت گردشگری، غذا و شیرینی در مشهد نیز پس از سه دوره برگزاری امسال با حجم بیشتری از میهمانان بین المللی و تجّار و رایزن های کشورهای خارجی روبروست.

وی گفت: در این نمایشگاه  حدود ۱۰۰ میهمان خارجی از هفتم تا ۱۰ آذر ماه سال جاری حضور خواهند داشت.  

رونمایی پوستر اجلاس بین المللی فرصت های سرمایه گذاری خراسان رضوی

پوستر اجلاس بین المللی فرصت های سرمایه گذاری خراسان رضوی در مراسمی رونمایی شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی در حاشیه این مراسم گفت:  خراسان رضوی همواره  ازرونمایی پوستر اجلاس بین المللی فرصت های سرمایه گذاری خراسان رضوی مکان های بسیار مطمئن در کشور برای سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی بوده است و با استفاده مناسب از ظرفیت های عظیم این استان می توان به سود آوری کلانی دست یافت.
علیرضا رزم حسینی افزود: خراسان رضوی به برکت وجود مقدس حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و حضور سالیانه بیش از 30 میلیون زائر داخلی و خارجی از ظرفیت های بسیاری برای سرمایه گذاری برخوردار است ودر تلاش هستیم تا با حمایت از تولید کنندگان زمینه سرمایه گذاری بیشتری را در استان فراهم آوریم.

اجلاس بین المللی فرصت های سرمایه گذاری خراسان رضوی 29 بهمن تا اول اسفند امسال در کلانشهر مشهد برگزار می شود.

خبر دیگر نیز حاکی است:

اجلاس بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه در تلاش هستیم که اجلاس بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی در بهمن ماه سال جاری با حضور مقامات عالی کشور برگزار شود، گفت: سعی می‌کنیم که زمینه‌ را برای حضور رئیس جمهور در این اجلاس فراهم کنیم.

به گزارش خبرگزاری رضوی، علیرضا رزم‌حسینی شب گذشته در نشست هم‌اندیشی اجلاس بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی که در هتل پارس مشهد برگزار شد، با بیان اینکه تلاش داریم که این اجلاس در بهمن ماه سال جاری با حضور مقامات عالی کشور برگزار شود، گفت: سعی می‌کنیم که زمینه‌ را برای حضور رئیس جمهور در این اجلاس فراهم کنیم.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در خارج از کشور سرمایه‌گذاران ایرانی داریم که علاقمند به سرمایه‌گذاری در کشور هستند که باید از آن‌ها جهت سرمایه‌گذاری در استان دعوت کنیم.

وی افزود: استان ما می‌تواند یکی از مکان‌های سرمایه‌گذاری سودآور برای این سرمایه‌گذاران باشد. رزم حسینی بیان کرد: خراسان رضوی هر سال 40 میلیون جمعیت را مدیریت می‌کند و از نظر فرهنگی و اجتماعی خاص است و به‌خاطر بارگاه منور امام هشتم(ع) مورد توجه جهانیان قرار دارد، از این فرصت‌ها می توان در جذب سرمایه‌گذار استفاده کرد.

توانسته‌ایم سرمایه‌گذارانی را از هند جذب کنیم

در ادامه این اجلاس معاون امور سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی سازمان اقتصادی رضوی با اشاره به اینکه فعالیت‌های اقتصادی آستان قدس در هشت هلندینگ متمرکز است، گفت:  آستان قدس در زمینه‌های کشاورزی، صنعت غذا، صنعت ماشین آلات کشاورزی، تولید خودروی برقی و عمومی، نخریسی و بافت فرش، صنایع‌ بازی و سرگرمی و سلامت و دارو فعال است.

امیررضا رجبی افزود: پروژه‌های عمرانی در دست کار داریم که نیازمند سرمایه‌گذار است و توانسته‌ایم سرمایه‌گذارانی را از هند جذب کنیم. وی با بیان اینکه منطقه سرخس ظرفیت‌های زیادی برای توسعه دارد که از آن‌ها استفاده نشده است، بیان کرد: البته در 2 ـ 3 سال اخیر تغییرات زیادی در این منطقه حاصل شده که شرایط صادرات و واردات را تسهیل کرده است.

فرهنگ حمایت از سرمایه‌گذار اقتصادی باید فراگیر شود

در ادامه مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذارن گفت: سرمایه‌گذاری خارجی در توسعه اقتصادی استان تأثیرگذار است در نتیجه باید از این سرمایه‌گذاران حمایت شود. فاضل خیاط افزود: فرهنگ حمایت از سرمایه‌گذار و فعالان اقتصادی باید فراگیر شود.

مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی بیان کرد: در جهت جذب سرمایه‌گذاری با همکاری استانداری و اتاق بازرگانی برنامه شناسایی و مطالعه فرصت‌های سرمایه‌گذاری را داریم و پروژه‌های ما در سطح کلان و خرد است، همچنین قرار است کمیته تسهیلات ویژه در استان نیز شکل بگیرد.

گفتنی است در این مراسم از پوستر اجلاس بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی و پوستر نمایشگاه صنایع غذایی و شیرینی رونمایی شد. این اجلاس با هدف جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی، حمایت از سرمایه‌گذاران، معروفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه فرهنگ کار در اواخر بهمن ماه سال جاری در مشهد برگزار می‌شود.
 


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات