۱۱۴ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در خراسان رضوی تصویب شد

  نظرات |  یکشنبه 2 تیر 1398
align=bottom
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱۴ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در این استان به تصویب هیات سرمایه گذاری خارجی کشور رسیده است. علی رمضانی روز شنبه افزود: تصویب این میزان سرمایه گذاری خارجی در قالب هفت طرح سرمایه گذاری صورت گرفته است. چهار طرح از این تعداد هفته پیش در آخرین نشست هیأت سرمایه گذاری خارجی کشور تصویب شد که ...
... در حوزه‌های مختلف از جمله حمل و نقل، تولید مکمل‌های دارویی، تولید کاغذ از کربنات کلسیم و ساخت بهره برداری واحدهای اقامتی بوده است.

وی ادامه داد: این طرح‌ها با مشارکت سرمایه گذارانی از کشورهای امارات، عراق، جمهوری ترکمنستان و افغانستان در مجموع به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیون دلار در شهرک‌های صنعتی توس مشهد، شهرک صنعتی عطار نیشابور و شهر مشهد اجرا می‌شوند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: این میزان سرمایه گذاری مصوب با انجام اقداماتی همچون اطلاع رسانی فرصتهای سرمایه گذاری، طرح پایش فرآیندهای کسب و کار منتهی به صدور مجوزهای دستگاه‌های اجرایی، حفظ ارتباط موثر مرکز خدمات سرمایه گذاری با سرمایه گذاران و کارآفرینان به انحاء گوناگون، افزایش تعداد و اختیارات نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مستقر در مرکز خدمات سرمایه گذاری و در نتیجه تسهیل و شتاب در خدمات رسانی به متقاضیان سرمایه گذاری و فعالیت‌های اقتصادی محقق شده‌اند.

وی از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی داخلی و خارجی دعوت کرد جهت بهره مندی از خدمات مرکز سرمایه گذاری خراسان رضوی به سایت www.investinkhorasan.ir مراجعه کنند.

رمضانی همچنین به راه اندازی سامانه دادور (دریافت، انعکاس، پیگیری و رسیدگی به شکایات متقاضیان کسب و کار) از ابتدای پارسال و پاسخگویی آن به شکایتها و مسائل فعالان اقتصادی اشاره و بیان کرد: امسال نیز "سامانه یاور " با هدف ارائه مشاوره‌های لازم در خصوص کسب و کار به صورت آزمایشی در خراسان رضوی فعال است. متقاضیان برای استفاده از خدمات هر دو سامانه می‌توانند به آدرس www.G۴b.ir مراجعه کنند.

مجموع رقم مصوب طرح‌های سرمایه گذاری خارجی پارسال در خراسان رضوی ۱۸۱ میلیون دلار بوده که نسبت به سال ما قیب، ۲۵ درصد رشد داشت. پارسال ۳۷ طرح سرمایه گذاری خارجی در خراسان رضوی در حوزه‌های مختلف اقتصادی مصوب شد نسبت به سال ماقبل ۱۵ درصد بیشتر بود.
بیشترین تعداد طرح‌های سرمایه گذاری این استان در حوزه‌های صنعت، خدمات، کشاورزی، آب، برق و گاز و بیشترین مبالغ سرمایه گذاری نیز در حوزه‌های آب، برق، گاز، خدمات و صنعت بوده است. این سرمایه گذاریها توسط اشخاص حقیقی و حقوقی با تابعیت کشورهای مختلف همچون آلمان، ترکیه، روسیه، عراق، پاکستان، افغانستان، اتریش، هلند، چین، کره جنوبی، کویت، فرانسه و بحرین در خراسان رضوی انجام می‌شود و تاکنون قریب به نیمی از آنها به بهره برداری رسیده است.

ایرنا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic