ایرانیان خارج از کشور چقدر سرمایه دارند؟

  نظرات |  جمعه 12 مرداد 1397
align=bottom
رئیس مرکز ایرانیان خارج از کشور گفت: ایرانیان خارج از کشور بیش از 25 هزار میلیارد دلار سرمایه دارند که استفاده از این ظرفیت برای رونق اقتصاد کشور ضروری است. به گزارش مثلث آنلاین به نقل از مهر، مجید حلاج زاده سه شنبه شب در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه تخصصی بانک، بیمه و بورس و فرصت‌های سرمایه گذاری اظهار داشت: مهمترین هدف ما آوردن سرمایه‌های خارج از کشور است و در این میان جلب نظر افراد بسیار مهم است....

وی اضافه کرد: سرمایه‌های عظیم در کشور‌های مختلف جهان وجود دار که متعلق به ایرانیان است و ما هنوز این ظرفیت عظیم را استفاده نکرده ایم.

حلاج زاده بیان کرد: بیش از 370 هزار نفر پروفسور، نخبه و کارشناس ایرانی در خارج از کشور داریم که به گفته تحلیلگران خارجی ایران بزرگترین صادرکننده مغز‌های متفکر به خارج است.

وی یادآورشد: با راه اندازی مرکز ایرانیان خارج از کشور تلاش می‌کنیم تا مغز‌های متفکر را به داخل کشور جذب کنیم البته هیچ نیازی نیست زندگی این افراد را هم منتقل کنیم بلکه هدف استفاده از ظرفیت‌های فکری و مالی ایرانیان است تا به اقتصاد و اشتغال کشور کمک شود.

رئیس مرکز ایرانیان خارج از کشور اضافه کرد: با الگو گرفتن از کشور‌هایی مانند لبنان که بزرگترین تجار خود را درخارج از کشور به کار گرفته و در شرایط بحرانی از آن استفاده می‌کنند می‌توانیم از ظرفیت ارزشمندی که داریم برخوردار شویم.

حلاج زاده بیان کرد: کشور چین هم که 30 سال قبل در فقرو گرسنگی و بیکاری بود با ایجاد سازمانی توانمند توانست چینی‌های پولدار خارج از کشورش را ساماندهی کند و با مهندسی معکوس توانست به اقتصادی قوی دست یابد و ما نیز می‌توانیم این الگو را پیاده کنیم.

25 هزار میلیارد دلار سرمایه ایرانیان خارج از کشور

وی اضافه کرد: سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور بالغ بر 25 هزار میلیارد دلار است و می‌توان گفت: 10 درصد ثروت دنیا در اختیار ایرانیان است، اما از این پتانسیل استفاده نکرده ایم و فرصت‌ها را از دست داده ایم.

حلاج زاده اظهارداشت: دولت باید امنیت سرمایه گذاری خارجی را تضمین کند تا زمینه جذب این سرمایه‌ها فراهم شود و همه وظیفه داریم بستر لازم را برای حضور سرمایه گذاران ایجاد کنیم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات