قابل توجه ایرانیان خارج از کشور: خراسان رضوی با 5 هزار و 616 واحد صنعتی فعال، پس از استانهای تهران و اصفهان رتبه سوم را دارد

  نظرات |  چهارشنبه 22 آذر 1396
align=bottom

خراسان رضوی با پنج هزار و 616 واحد صنعتی فعال، سرمایه گذاری صنعتی 120 هزار میلیارد ریال و اشتغال حدود 185 هزار نفر در آنها از نظر تعداد واحدها و اشتغال پس از استانهای تهران و اصفهان رتبه سوم و از نظر میزان سرمایه گذاری رتبه ششم کشور را دارد. مشهد- ایرنا- مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت:... 
رسولیان روز سه شنبه در نشست هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: واحدهای تولیدی موفق در این استان می توانند از یارانه سود 6 هزار میلیارد ریالی تسهیلات توسعه شاخصهای اقتصادی، به میزان 240 میلیارد ریال بهره مند شوند

وی افزود: این مبلغ به دستگاههای اقتصادی استان ابلاغ شده و با مشارکت تشکلهای اقتصادی و خانه صنعت، معدت و تجارت واحدهای تولیدی واجد شرایط می توانند از این یارانه بهره مند شوند.

وی به وجود 630 هزار میلیارد ریال حجم منابع بانکی در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: برای بهبود روند سرمایه گذاری در حال ایجاد سامانه الکترونیکی سرمایه گذاری در استان هستیم. فضای کسب و کار طی چند ماه گذشته بهبود یافته و باید برای تحقق برنامه اشتغال استان به سمت سرمایه گذاری و بازارهای جدید حرکت کرد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بازار بورس را بهترین فضا برای توسعه سرمایه گذاری اقتصادی توصیف و بیان کرد: بازار بورس اوراق بهادار در خراسان رضوی بازاری مطمئن برای سرمایه گذاری مردم است و می تواند بخش عمده ای از سرمایه های خرد را وارد بخشهای مولد نماید زیرا تامین منابع مالی از طریق بانکها در کشور کافی نیست و باید این رویکرد تغییر کرده و به سوی بورس هدایت شود.

وی خواستار مشارکت بیشتر تشکلها به خصوص خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در تجهیز سرمایه و بهبود روند سرمایه گذاری شد و افزود: خانه صنعت می تواند در حوزه های شناسایی واحدهای توانمند صنعتی و معدنی برای حمایت دولتی، چگونگی تشویق سرمایه گذاران، حل مشکلات سرمایه گذاران بزرگ، تعیین اولویتهای سرمایه گذاری در استان، رفع مشکل معدنکاران و بهینه سازی مصرف آب کمک موثری به مدیریت استان داشته باشد.

رسولیان در ادامه همچنین گفت: آیین نامه اجرایی برنامه اشتغال فراگیر کشور به خراسان رضوی ابلاغ و در کارگروه استانی توسعه اشتغال و سرمایه گذاری تعیین تکلیف شده است. براساس این برنامه سهم استان از تسهیلات 200 هزار میلیارد ریالی اشتغال فراگیر در کشور 18 هزار و 486 میلیارد ریال است.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: دستگاههای اجرایی می توانند برخی گرههای موجود در حوزه کسب و کار را باز کنند. امید است در ارزیابی مدیران دستگاهها نظرات بخش خصوصی نیز لحاظ شود زیرا با وجود همه تلاشها وضعیت عمومی کسب و کار نامساعد است.

حسن حسینی افزود: از آنجا که بسیاری از مشکلات در کشور با عزم جدی مسئولان در مدت کوتاهی رفع شده چالشهای تولید نیز با عزم فراگیر مسئولان قابل حل است.

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این نشست به صدور کارتهای کارآفرینی برای واحدهای خوشنام و پیشروی استان اشاره کرد و خواستار برنامه ریزی و حمایت استانداری و دستگاههای اقتصادی از دارندگان این کارتها شد.

فیروز ابراهیمی گفت: خانه صنعت خراسان رضوی تلاش زیادی برای توسعه تجارت خارجی با محوریت کالاهای صادراتی کرده است و درخواست عضویت در ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان را دارد.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic