معاون وزیر امور خارجه: ایرانیان خارج کشور به عنوان سرمایه ملی کشور محسوب می شوند و از توسعه و رشد کشور نیز خوشحال هستند

  نظرات |  چهارشنبه 12 مهر 1391

معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه گفت: بر اساس بررسی های انجام شده و به عنوان متولی ایرانیان خارج کشور اعلام می کنم، فقط سه تا پنج درصد ایرانیان خارج کشور جزو اپوزیسیون هستند و بیش از 95 درصد از آنها انگیزه دهن کجی به انقلاب و ارزش های نظام ندارد. به گزارش ایرنا، حسن قشقاوی شامگاه یکشنبه در آیین تودیع و معارفه مسوول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در بوشهر افزود: ایرانیان خارج کشور به عنوان سرمایه ملی کشور محسوب می شوند و از توسعه و رشد کشور نیز خوشحال هستند. وی اضافه کرد: سن ایرانیان خارج از کشور ، سن بازگشت به هویت خویش است و خیلی از این افراد دوست دارند به ایران بازگردند. قشقاوی با اعلام این که این بحث ها شفاهی نیست و بر مبنای کار میدانی به دست آمده است اظهار داشت: نمودار تبعیض علیه مسلمانان و کشورهای جهان سومی در غرب رو به رشد است و این موضوع به تایید سازمان ملل نیز رسیده است. وی بیان کرد: بهترین اقدام با مشی اصول گرایانه از بین بردن موانع و تسهیل ورود ایرانیان به کشور است تا زمینه تغییر افکار آنها نسبت به کشور ایجاد شود....
قشقاوی گفت: اطلاعات خارجی ها از ایران بسیار ضعیف است به گونه ای که در اجلاس غیرمتعهدها در تهران سفیران و نمایندگان همین کشورها اذعان به برداشت اشتباه خود از ایران کردند.

وی با بازخوانی ظرفیت ها و سوابق تاریخی بوشهر در روابط خارجی با کشورهای مختلف در یک قرن گذشته یادآور شد: احیای کنسول گری در این استان با توجه به پیشینه قوی در سالیان گذشته ضروری است.

معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه بیان کرد: فلسفه ایجاد دفتر نمایندگی در استان ها ارایه یک هویت بین المللی در ظرفیت های این استان ها و معرفی در گستره جهانی است.

قشقاوی از بوشهر به عنوان دومین شهر پس از کیش در صدور ویزا در مدت زمان 45 روز عنوان کرد و گفت :این امر نشان دهنده ظرفیت بوشهر در ارتباطات بین المللی است.

وی جذب سرمایه گذار در حوزه های مختلف در استان بوشهر را یک ضرورت دانست و گفت :با تشکیل شورای روابط خارجی در این استان می توان ضمن تعامل گسترده با بوشهریان خارج از کشور زمینه سرمایه گذاری آنها در این استان را افزایش داد.

در این نشست از خدمات محمد قبادی راد قدردانی و علیرضا محمودی به عنوان رییس جدید دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در بوشهر منصوب شد. 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic