در وزارت علوم؛ متولی و متصدی فرهنگی برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور نداریم

  نظرات |  چهارشنبه 8 شهریور 1391
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: متاسفانه در وزارت علوم متولی و متصدی فرهنگی برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور نداریم. به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا خواجه سروی سه شنبه شب در جلسه پرسش و پاسخ  ششمین همایش دانشجویان فعال ایرانی خارج کشور در مشهد اظهار کرد: با توجه به حوادث منطقه و جهان توقع ما از دانشجویان ایرانی خارج از کشور  این است که برای تحقق و ترویج آرمان ها و تمدن انقلاب اسلامی ایران در سایر نقاط جهان نقش آفرین باشند. وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان خارج از کشور گفت: متاسفانه در وزارت علوم متولی و متصدی فرهنگی برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور نداریم، البته در این راستا با همکاری چند بخش وزارت علوم درصدد ایجاد معاونت فرهنگی و برقراری ارتباط با دانشجویان خارج از کشور و تغذیه فرهنگی آن‌ها هستیم. معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی دانشگاه های کشور به همت این وزارتخانه در دولت نهم و دهم احیاء و توسعه یافته است، گفت: تشکیل ستاد مسائل فرهنگی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ارتقای آن به معاونت فرهنگی و اجتماعی این وزارتخانه از جمله دستاوردهای دولت است....
در ادامه جلسه پرسش و پاسخ محمدرضا مردانی، رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: در حال حاضر9 رایزن علمی ایران در برخی کشورها فعال هستند و بر اساس توافق نامه این وزارتخانه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 80 رایزن علمی سیار به کشورهای مختلف اعزام می شوند.

مردانی با اشاره به این مطلب که به منظور شناسایی و استعدادیابی دانشجویان توانمند و متدین حامی انقلاب مرکز شناسایی و استعدادیابی برای هیئت علمی دانشگاه ها در این وزراتخانه راه اندازی شده است، افزود: برای جذب و شناسایی استعداد های دانشجویی به جهت حضور در مرکز شناسایی و استعدادیابی نیازمند  مساعدت و مراکز آموزش عالی و هیئت های علمی دانشگاه ها هستیم.

وی ادامه داد: با توجه با تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در شورای عالی انقلاب فرهنگی، ساماندهی و جذب اعضای هیئت علمی در دستور کار قرار گرفته و بر اساس آیین نامه ای به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شده است.

ششمین گردهمایی دانشجویان فعال ایرانی خارج از کشور با اهداف ارتقای مهارت ها و فعالیت های فرهنگی این دانشجویان و فراهم آوردن زمینه مناسب تبادل تجربیات و بهره گیری آنان از توانمندی های یکدیگر و الگو گیری از فعالیتهای انجام شده در انجمن های اسلامی دانشجویان کشورهای مختلف با حضور 170 نفر چهارم الی دهم شهریورماه جاری درمشهد حال برگزاری است.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic