رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور: مدارس ایرانی با همکاری ایرانیان خارج از کشور ساخته می شود

  نظرات |  دوشنبه 14 فروردین 1391

رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: با همکاری ایرانیان مقیم خارج از کشور مدارس ایرانی ساخته می شود تا بچه های ایرانیان مقیم دیگر کشورها در آن مدارس تحصیل کنند. محمدرضا حافظی در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا با اشاره به ساخت مدارس در خارج از کشور اظهار کرد: خیرین در عرصه جهانی حضور فیزیکی پیدا کرده و ایرانیان مقیم خارج از کشور مجمع خیرین مدرسه ساز را تشکیل و مدرسه ایرانی برای آنها ساخته می شود زیرا ایرانیان خارج از کشور تدریجا زبان مادری و ملیت و هویت خود را فراموش کرده و جامعه خیرین در این امر احساس مسئولیت می کند. وی افزود: با همکاری ایرانیان مقیم خارج از کشور مدارس ایرانی ساخته می شود تا بچه های ایرانیان مقیم دیگر کشورها در آن مدارس تحصیل کنند زیرا بچه ها در مدارس بیگانه زبان خودشان را هم فراموش می کنند....
حافظی در پاسخ به این سوال که آیا آماری از ساخت مدارس خیر ساز در خارج از کشور وجود دارد یا خیر؟ خاطرنشان کرد: مدرسه توحید در شهر دبی با مشارکت دولت احداث شده که بسیار مجلل و آبرومند است.
وی اضافه کرد: بچه های سایر کشورها علاقمند هستند تا در مدرسه ایرانی مشغول به تحصیل شوند و مدرسه دیگر در کشور استانبول تاسیس خواهد شد که مراحل آماده سازی برای کلنگ زنی این واحد آموزشی فراهم شده و در اردیبهشت ماه سال 1391 کلنگ زنی خواهد شد.
رییس جامعه خیرین مدرسه ساز ادامه داد: در کشور عراق و در شهرهای شیعه نشین این کشور (کربلا و نجف) دو مدرسه ایرانی توسط خیرین مدرسه ساز ساخته شده و در حال حاضر هم آماده بهره برداری است.
وی با بیان اینکه در 3 شهر بزرگ کانادا خیرین مدرسه ساز حضور خواهند یافت، گفت: در کانادا مجمع خیرین مدرسه ساز را تشکیل و مدرسه ایرانی برای مقیمان کانادا احداث خواهیم کرد.
حافظی عنوان کرد: همچنین در دیگر کشورها مانند انگلستان و امریکا حضور خواهیم یافت و مشارکت مردم را نسبت به این امر فرهنگی جلب خواهیم کرد.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات