معاون پژوهشی وزیر علوم: سیاست وزارت علوم حمایت از پروژه های پژوهشی و فناوری ایرانیان خارج از کشور است

  نظرات |  شنبه 24 دی 1390
معاون پژوهشی وزیر علوم تصریح کرد:‌یکی از رویکردهای وزارت علوم در خصوص فعالیت‌های پژوهشی، دکتری پژوهش‌محور است. امسال برای اولین بار 500 دانشجو از بهمن ماه در دکتری پژوهش محور فعالیت خود را در پژوهشگاه‌ها آغاز می‌کنند و از سال آینده طبق دستور وزیر علوم در دانشگاه‌های کشور نیز فعالیت خواهند داشت.  محمد مهدی‌نژاد نوری در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد از مأموریت به برخی دانشگاه‌ها و شرکت‌های خصوصی برای ساخت هواپیماهای جت ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفره ظرف چند سال آینده خبر داد. وی خاطرنشان کرد: تقاضا برای هواپیما در کشور بسیار است و نمی‌توان در این حوزه به کشورهای دیگر تکیه کنیم. بنابراین چندین دانشگاه، شرکت و سازمان را درگیر کردیم تا ظرف 3 تا 5 سال آینده این جت‌های 100 تا 150 نفره ساخته شود....

معاون وزیر علوم تصریح کرد: تهدیدات سایبری از جمله تهدیدات علیه ایران است و نشان می‌دهد که آمریکا در این حوزه ایران را هدف قرار داده است که جامعه علمی باید وارد این حوزه می‌شد.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک 90 درصد مقالات و پایان‌نامه‌ها عملی شده و به حوزه کاربرد می‌رسند، گفت: در حال افزایش تحصیلات تکمیلی در کشور هستیم و در حال حاضر 25 هزار دانشجوی دکتری در کشور تحصیل می‌کنند که با توجه به تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد تعداد آنان به 320 هزار دانشجو می‌رسد که مقالات خوبی را تولید کرده‌اند.

وی در ادامه گفت:‌با توجه به بالا رفتن تعداد این دانشجویان در سال‌های آینده تولیدات علمی بیشتری را شاهد خواهیم بود و جزء 10 کشور اول برتر دنیا در تولید علم خواهیم بود و این اعتراف تحلیلگران علمی جهان است.

مهدی‌نژاد در خصوص استفاده از پروژه‌های علمی و فناوری ایرانیان خارج از کشور گفت: سیاست وزارت علوم این است که مراکز پژوهشی و تحقیقاتی از پروژه‌های علمی و فناوری ایرانیان مقیم خارج از کشور استفاده کرده و از این پروژه‌ها حمایت کنند.

وی در خصوص ورود تجهیزات آزمایشگاهی به کشور گفت: بر اساس آخرین اطلاعات طی چند روز آینده دو پارت از 16 پارت تجهیزات آزمایشگاهی که در گمرک وجود داشت، ترخیص شده و در اختیار دانشگاه‌های کشور قرار می‌گیرند و مابقی این پارت‌ها طبق دستور رئیس جمهور ظرف چند هفته آینده ترخیص می‌شوند.(فارس
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات