دکتر محمود احمدی نژاد در گفتگو با ایرانیان خارج از کشور: شورای عالی ایرانیان تجربه موفقی بود

  نظرات |  جمعه 11 آذر 1390

احمدی نژاد رییس جمهور شنبه شب در گفتگو با ایرانیان خارج از کشور از طریق برنامه کنکاش شبکه جهانی جام جم به سوالات ایرانیان پاسخ گفت و قول داد در یک برنامه دیگر با آنها گفتگو کند.  به گزارش باشگاه خبرنگاران، در ابتدای این برنامه رییس جمهور در جواب درخواست های مردمی برای ملاقات حضوری با ایرانیان خارج از کشور گفت: امکان ملاقات وجود دارد و در صورت معرفی افراد در برنامه کاری قرار می گیرد. وی در ادامه به برنامه های دیدار با ایرانیان خارج از کشور در هر سفر خارجی اشاره کرد و افزود تا به حال حدود 90 گفتگوی مستقیم با آنها داشته است. رییس جمهور در خصوص عملکرد شورای عالی ایرانیان خارج از کشور این شورا را تجربه موفقی دانست و تصریح کرد: این شورا در حال حاضر مشکلاتی دارد که امیدواریم فعالیت های آن در آینده گسترش یابد. احمدی نژاد در ادامه گفتگوی خود با شبکه جام جم در خصوص بحث انرژی اتمی و ضرورت دستیابی ایران به این انرژی گفت: اگر بخواهیم بمانیم باید قدرتمند باشیم و لازمه قدرتمند بودن پیشرفت علمی کشور است.وی ادامه داد: انرژی هسته ای نیز به عنوان یکی از مسیرهای پیشرفت نیاز ایران و دیگر کشورها است. رییس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر موضع و نحوه تعامل ایران در قبال 5+1 و آژانس انرژی هسته ای اظهار داشت: آنها فرصت های بسیاری را از دست داده و گفتگو با ایران را برای خود سخت کرده اند. ...
وی در پاسخ به این سوال که آیا زمینه ای برای گفتگوی ایران با آمریکا وجود دارد یا خیر، افزود: پیش شرط های ایران زمینه ای برای گفتگو با منطق درست است.
احمدی نژاد درباره اتهامات غرب علیه ایران در خصوص حقوق بشر بر عدم وجود استانداردی خاص در این زمینه تاکید کرد و ادامه داد: منشور حقوق بشر مبهم بوده و تفاسیر غلطی از آن وجود دارد به همین دلیل بسیاری از موارد مورد نظر کشورها از منظر دیگران خلاف حقوق بشر باشد.
احمدی نژاد در بخش دیگری از این گفتگو به موفقیت ایران در اجرای طرح هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و اظهار داشت: برنامه دولت به سمت تک نرخی شدن تورم، افزایش تولید داخلی و افزایش تولیدات پایه همچون فولاد، سیمان ، تولیدات پتروشیمی و صادرات غیر نفتی پیش می رود.
احمدی نژاد به بالا بودن سرعت پیشرفت علمی در ایران اشاره و اضافه کرد: فعالیت بیش از پیش دانشگاه ها و مراکز علمی، تشکیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شناسایی نخبگان، ترسیم اهداف علمی و فناوری برای کشور و تشکیل 6 ستاد ویژه مانند بیو و نانو گام هایی در جهت تحقق اهداف سند چشم انداز کشور بوده است.
وی همچنین در خصوص تحولات منطقه و موضع ایران در قبال اتفاقات یمن و بحرین و ورود نیروهای خارجی به این کشورها با طرح دو سوال که آیا ایران با کشورهای مهاجم به منطقه بجنگد و آیا ایران در تحولات منطقه تاثیر گذار نیست، گفت: تاثیر ایران فرهنگی و سیاسی بوده و آزادی، عدالت ، احترام ، حق حاکمیت ملی، اصلاحات مبتنی بر تفاهم بین دولت ها و ملت ها بدون دخالت بیگانگان مواضع قاطع و روشن جمهوری اسلامی است.
احمدی نژاد با بیان اینکه ایران دیپلماسی فعالی دارد، ادامه داد: موضع ایران در قبال تحولات سوریه هم همین است.
رییس جمهور درباره رابطه ایران با انگلیس با اشاره به اینکه این کشور در ایران سابقه خوبی ندارد و جمهوری اسلامی متناسب با عملکرد آنها رفتار خود را تغییر خواهد داد، اظهار داشت: روابط تجاری ایران با انگلیس سالانه 500 میلیون دلار است که در صورت قطع رابطه ضرری متوجه ملت ایران نخواهد شد. 
وی با تاکید بر اینکه انگلیسی ها نباید توقع ارتباط موثری با ایران را داشته باشند اضافه کرد: آنها باید ادبیات و نحوه رفتار با ملت ایران را کنار بگذارند چون با این روش قطعا نتیجه نخواهند گرفت. 
وی در پایان از ایرانیان خارج از کشور خواست تا به عنوان سفرای ایران در دنیا نمادی از فرهنگ و اعتقادات ایرانی باشند.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic