علیشیری خبر داد : حضور 200 سرمایه گذار خارجی در همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری ایران

  نظرات |  چهارشنبه 2 آذر 1390
بهروز علیشیری معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی از حضور 200 سرمایه گذار خارجی و ارایه 120 میلیارد یورو پروژه سرمایه گذاری در بزرگترین همایش بین المللی معرفی فرصتهای سرمایه گذاری خبر داد . به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران علیشیری  ضمن بیان این مطلب که برای رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصدی  ،کشور نیازمند سرمایه گذاریهای خارجی است و بدون ورود سرمایه گذاری خارجی تحقق این امر مشکل خواهد بود، اظهار داشت: برای رسیدن به رشد اقتصادی تعیین شده در برنامه های توسعه‌ایی کشور نیازمند مشارکت بخش خصوصی داخلی و خارجی هستیم که نخستین گام برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی در کشور معرفی فرصتهای اقتصادی و سرمایه گذاری ایران است واین موضوع یکی از مهمترین اهداف برگزاری این همایش می باشد....

معاون وزیر اموراقتصادی و دارایی در ادامه افزود: گام دوم برای زمینه سازی حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور طراحی و آماده سازی پروژه های سرمایه گذاری به زبان استاندارد بین المللی است که برای این امر 120 میلیارد یورو پروژه  برای عرضه  به سرمایه گذاران شرکت کننده در این همایش آماده شده است.


رئیس کل سازمان سرمایه گذاری ضمن اشاره به حضور دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور به عنوان سخنران ویژه در این همایش خاطر نشان کرد: وزرای امور اقتصادی و دارایی، نفت، نیرو، صنعت، معدن و تجارت نیز به عنوان دیگر  سخنرانان در این همایش حضور می یابند.


وی همچنین با اشاره به حضور بیش از 200 سرمایه گذار خارجی از 14 کشور جهان در این همایش تصریح کرد:این همایش در 8 پانل نفت ،گاز و پتروشیمی، صنعت و معدن، کشاورزی و شیلات، گردشگری و مناطق آزاد، بانک و بیمه، خصوصی سازی و بازار سرمایه، انرژی و انرژیهای نو و راه و شهر سازی برگزار می گردد.


به گزارش خبرنگار ما ، دسترسی آسان به انرژی، بازار اشباع نشده، تقاضای مؤثر، دسترسی های ترانزیتی و نیروی انسانی ماهر و متخصص و شاخص های رو به رشد اقتصاد کلان از جمله مزیتهای مهم اقتصادی کشور می باشد  که مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار می گیرد.


علیشیری افزود: در هر یک از این نشست ها ، موضوعاتی از جمله فرصت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف ، طرح های امکان سنجی شده برای مشارکت سرمایه گذاران خارجی و مراحل سرمایه گذاری خارجی در ایران بحث و بررسی می شود.


رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران با اشاره به فرصت های سرمایه گذاری کشور در صنایع مختلف از جمله پتروشیمی ، فولاد و گردشگری گفت: از موضوعات مورد بحث این همایش ، قانون سرمایه گذاری خارجی در ایران ، سیاست های خصوصی سازی و سیاست ها و مقررات سرمایه گذاری در بازار بورس در ایران خواهد بود.


علیشیری یادآور شد : در حاشیه این همایش هم نمایشگاهی برای معرفی محصولات شرکت های مختلف تولیدی و طرح های در حال اجرا ،برپا خواهد شد.


این مقام مسول در پایان خاطر نشان کرد :کشور ایران دارای پتانسیلهای بالقوه برای جذب و فعالیت سرمایه گذاران خارجی است که امیدواریم برگزاری این همایش زمینه ها و بسترهای ضروری در این زمینه را فراهم کند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic