وزیر امور خارجه ایران با جمعی از ایرانیان مقیم امارات دیدار كرد

  نظرات |  سه شنبه 20 اردیبهشت 1390
وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر خود به امارات ، با جمعی از ایرانیان مقیم این كشور دیدار و مسایل و مشكلات آنان را مورد بررسی قرار داد. در ابتدای این دیدار `محمد رضا فیاض ` سفیر جمهوری اسلامی ایران در امارات و `علی اصغر شفیعی` سركنسول ایران در دبی مطالبات و مشكلات ایرانیان مقیم امارات را برای دكتر `علی اكبر صالحی` وزیر امور خارجه بازگو كردند.  در ادامه این دیدار، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران تاكید كرد: اولویت تهران بهبود روابط با كشورهای همسایه به خصوص كشورهای حوزه خلیج فارس است كه امارات در این بین نقش ویژه ای دارد.  صالحی گفت: ممكن است كه ما با برخی از كشورهای منطقه اختلافاتی داشته باشیم ولی عقلانیت ایجاب می كند كه بر اساس اصول حركت كنیم تا منافع ملت های منطقه حفظ شود.  وی با اشاره به دیدارهای خود با نخست وزیر و وزیر خارجه امارات در جریان سفر به ابوظبی افزود: امیدواریم كه در آینده شاهد نتایج مثبت این سفر در روابط دو كشور و بهبود اوضاع ایرانیان در امارات باشیم . ...
وزیر خارجه ایران با ابراز امیدواری درباره اینكه با تفاهم و تعمیق روابط وضعیت ایرانیان در امارات نیز بهبود یابد ، اضافه كرد: ایران و كشورهای شورای همكاری خلیج فارس مكمل یكدیگر هستند و هیچ كشوری قصد اختلال در روند كشور دیگر را ندارد . 
صالحی درباره مسایل بحرین نیز گفت: مساله این كشور در دیدار با مقامات اماراتی مورد گفت و گو قرار گرفت و امیدواریم مطالب مطرح شده درباره بحرین با تلاشهای مثبت كشورهای منطقه حل شود. 
وی افزود: امیدواریم كه با مذاكراتی كه امروز با مقامات اماراتی داشتیم قدمی در راستای برطرف كردن سوتفاهمات برداشته باشیم . 
وزیر خارجه ایران همچنین قول مساعد داد كه برخی از مشكلات ایرانیان و كاركنان سفارتخانه و كنسولگری و سایر نهادهای ایرانی در امارات پیگیری و حل شود. 
صالحی صبح یكشنبه به منظور دیدار با نخست وزیر و وزیر خارجه امارات وارد ابوظبی شد.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات