قابل توجه ایرانیان مقیم خارج از کشور: جایزه 10 میلیارد تومانی دولت به اشخاص حقوقی فعال در جذب سرمایه خارجی

  نظرات |  شنبه 17 اردیبهشت 1390
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند مبلغ یکصد میلیارد ریال در اختیار سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی ایران قرار گیرد تا برای حمایت و تشویق اشخاص حقوقی غیر دولتی که برای جذب سرمایه خارجی فعالیت می کنند به صورت جایزه پرداخت شود. به گزارش خبرنگار مهر نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه در ادامه بررسی لایحه بودجه 90 بند الحاقی 23 را به تصویب رساندند. طبق این بند به منظور جلب سرمایه گذاری خارجی مبلغ یکصد میلیارد ریال در اختیار سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران قرار می گیرد تا برای حمایت و تشویق اشخاص حقوقی غیر دولتی که برای ارزیابی و جذب سرمایه خارجی فعالیت می کنند متناسب با سرمایه جذب شده به صورت جایزه جذب سرمایه خارجی پرداخت و به هزینه اصلی منظور کنند....
دستور العمل این بند به پیشنهاد سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران و تایید وزیر امور اقتصادی و دارایی و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تهیه و ابلاغ می شود.

همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه 90 با تصویب بند الحاقی 24 مقرر کردند 3 درصد از اعتبارات استانی به تکمیل زیر ساخت شهرک های صنعتی اختصاص یابد. طبق این بند حداقل 3 درصد از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه استانی جهت تکمیل زیر ساخت شهرک های صنعتی - دولتی همان استان با اولویت مناطق غیر برخوردار آن اختصاص می یابد.

استانها موظفند در هر مرحله از تخصیص، سهم موضوع این بند را اختصاص دهند.

لازم به ذکر است این بند مخالف با برنامه پنجم توسعه بود لذا نمایندگان با 2 سوم آرا آن را به تصویب رساندند.

در ادامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب بند الحاقی 26 مصوب کردند بانک ها تسهیلات 30 هزار میلیارد ریالی به شرکت های گاز رسانی استانی با تضمین شرکت نفت اعطا کنند.

طبق این بند الحاقی به هر یک از شرکت های گازرسانی استانی اجازه داده می شود جهت اجرایی نمودن تعهدات ملی و استانی اجرای خطوط انتقال گاز، گازرسانی به شهرها و روستاها و مناطق اجرای طرح مسکن مهر راسا نسبت به دریافت تسهیلات مجموعا تا سقف 30 هزار میلیارد ریال از بانک ها با تعیین بازپرداخت توسط وزارت نفت اقدام کنند.

مدت زمان بازپرداخت استهلاک تسهیلات دریافتی طی مدت 5 سال است. این قانون در حکم تضمین بازپرداخت مبالغ تسهیلات توسط وزارت نفت است و بانک ها نیز مجاز به پرداخت تسهیلات پرداختی شرکت های گازرسانی با تایید استانداری هر استان هستند و استاندار هر استان موظف به پیگیری اجرای این قانون است.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic