حسام برهانی پرفسور ایرانی در زمینه اقتصاد / با ایرانیان خارج از کشور مانند یک خارجی رفتار نکنید.

  نظرات |  یکشنبه 11 اردیبهشت 1390
یک پرفسور ایرانی مقیم امریکا که در زمینه اقتصاد فعالیت می کند ضمن درخواستی مبنی بر حمایت از خدمتگذاران هموطنان مقیم خارج از کشور در موافقت با حفظ بودجه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور عنوان کرد: حذف تنها خدمت دولت به ایرانیان مقیم خارج از کشور به این معناست که با این هموطنان به عنوان یک شهروند درجه 2 یا یک خارجی رفتار می شود. این هموطن مقیم خارج از کشور در نامه ای ضمن اشاره به اقامت 37 ساله خود در امریکا آورده است : با احترام مطرح می کنم که هرگونه تلاش سازمانی و یا اقتصادی جهت تضعیف تنها ارائه دهنده خدمات اداری و سازمانی به ایرانیان مقیم خارج از کشور قطعاً به نتایج نامطلوبی منجر خواهد شد. وی در ادامه نامه اش درخصوص دلایل مدعای خود در مخالفت از حذف بودجه شورای عالی ایرانیان آورده است: شورا می تواند:...
1-    باعث طولانی شدن زمان انتظار بسیاری از سرویس هایی که انتظار می رود توسط ادارات ارائه شود باشد.


2-    سفر بسیاری  از ایرانیان غیر ایرانیان به ایران کاهش می یابد.


3-    توریست و درآمدهای مربوط به آن برای اقتصاد ایرانیان کاهش می یابد.


4-    احساس های ایرانیان مقیم خارج از کشور در مورد دولت به مرور زمان منفی تر می شود.


5-    تلاش های جدید برای جذب ایرانیان تحصیل کرده در سطوح بالا به داخل و خدمت به نیازهای موجود در کشور ، حداقل بصورت پاره وقت ، کاهش می یابد و به مرور زمان بی تأثیر می گردد.


این پرفسور ایرانی اقتصاددان ضمن اشاره به اینکه حداقل به 36 مورد از بانک های ایرانی ، دانشگاه ها، بورس تهران ، بانک مرکزی ایران و بسیاری از سازمان های دیگر در طول 16 سال خدمت کرده افزود: همه این ها در حالی است که در دو دانشگاه کار می کردم و 8 جایزه جهت تدریس و تحقیقات ممتاز در امریکا دریافت     کرده ام.


حسام برهانی همچنین در تشریح بیشتر فعالیت های خود با بیان اینکه بخش عمده فعالیت هایش در امریکا بوسیله MWSM دو مرتبه به سطح فوق تخصص ارتقاء یافته خواستار شد: من اطمینان دارم با تأثیر کمتر شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور همکاری های بسیاری از قبیل مورد من حذف خواهد شد یا کاهش خواهد یافت.


وی در پایان نامه اش آورده است : به عنوان یک ایرانی علاقمند به برقراری ارتباط بهتری بین افرادی مانند خودم و کشور عزیزمان هستم. من با قدرت به همه مسئولین پیشنهاد می کنم تا تجدید نظری در مورد تقلیل بودجه یا حذف آن برای شورای عالی در نظر بگیرند و نیز برنامه ریزی کنند برای خدمات متنوعی که باید ارائه شود به ایرانیانی که می توانند بصورت مؤثر خدمت کنند و در این دنیای ارتباطات و خدمات دیجیتال همکاری کنند.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.



شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات