دبیر كل شورای عالی ایرانیان خارج از كشور: 70نماینده مجلس از حذف بودجه شورا نگرانند، ایرانیان مقیم كانادا اعلام كرده‌اند كل هزینه‌های شورا را تقبل می‌كنند

  نظرات |  چهارشنبه 7 اردیبهشت 1390
دبیر كل شورای عالی ایرانیان خارج از كشور با بیان این‌كه در صورت حذف ردیف بودجه این شورا از لایحه بودجه،به كار خود ادامه می‌دهند، گفت كه بیش از 70 نماینده مجلس گزارش داده‌اند كه از حذف بودجه شورا نگران هستند و در صحن علنی برای بازگشت بودجه شورا تلاش خواهند كرد.  به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد شریف ملك‌زاده، دبیر كل شورای عالی ایرانیان خارج از كشور در حاشیه همایش مدیران فرودگاه‌های كشور در جمع خبرنگاران درباره حذف بودجه شورای عالی ایرانیان خارج از كشور از سوی مجلس شورای اسلامی، گفت: ان‌شاءالله در صحن علنی همكاران و نمایندگان مجلس این موضوع را پیگیری می‌كنند كه بازگشت بودجه شورا به لایحه بودجه دولت رای بیاورد. ...
وی درباره علت این اقدام گفت: باید دلیل این امر از نمایندگان مجلس پرسیده شود. در این چند روز با بسیاری از نمایندگان مجلس صحبت شد و نظرات آنها برای بازگشت بودجه شورا جذب شد كه امید است در صحن علنی در هفته آینده بودجه شورای عالی ایرانیان خارج از كشور رای آورد. 

دبیر كل شورای عالی ایرانیان خارج از كشور، ادامه داد: در حال حاضر دانشجویان، دانشمندان و ایرانیان مقیم كانادا اعلام كرده‌اند كه در صورت حذف بودجه كل هزینه‌های شورا را تقبل می‌كنند. این یك افتخار برای شورا است كه توانسته ظرف یك یا دو سال در میان هموطنان خارج از كشور اعتماد لازم را ایجاد كند. این اعتماد سرمایه چندین هزار میلیاردی است. 

وی درباره ادامه فعالیت شورای عالی ایرانیان خارج از كشور در صورت حذف بودجه، گفت: مطمئنا شورا بطور 100 درصد به كار خود ادامه داد. چگونه ممكن است جایی كه دارای ساختار اداری است بودجه آن داده نشود و منحل شود. چنین چیزی امكان ندارد. شورای عالی ایرانیان خارج از كشور تصویب‌نامه داشته و بر اساس تصویب هیات دولت است و جایگاهی 100 درصد قانونمند دارد و مثل خیلی از دستگاه‌های دولت بكار خود ادامه خواهد داد. در واقع این اقدام به این دلیل انجام گرفته كه برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از كم و كیف كارهای شورا خبر ندارند كه امید است در چند روز آینده گزارش‌های لازم در مورد عملكرد شورا به آنها داده شود. 

ملك‌زاده درباره اظهارات برخی از نمایندگان مجلس مبنی بر عدم ارایه گزارش شفاف از سوی شورا، افزود: شورای عالی ایرانیان خارج از كشور سی‌دی‌هایی درباره عملكرد شورا توزیع كرده كه به نمایندگانی كه نتوانستند این گزارش را تحویل بگیرند ارایه می‌شود اما از همه مهمتر تیم تحقیق و تفحص مجلس است كه باید این شفافیت از زبان تیم تحقیق و تفحص به ملت ایران ارایه شود و بعد از این مسئله درباره شورا تصمیم گرفته شود. 

دبیر كل شورای عالی ایرانیان خارج از كشور، درباره وجود اختلاف عقیده میان نمایندگان درباره عملكرد شورا و حذف بودجه به این دلیل، گفت: ما نمی‌دانیم اختلاف سلیقه آنها چگونه برطرف می‌شود. آنها اختلاف سلیقه با چه كسی دارند؟ شورا مجموعه‌ای است كه شبانه‌روز فعالیت كرده و از متخصصان و نخبگان تشكیل شده است. سال 90 سال جهاد اقتصادی است و شورا در دستور كار خود راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی، خانه ایرانیان و خبرگزاری ایرانیان را در دارد. مجلس در سال 89 رسما بودجه‌ای را برای تاسیس خانه ایرانیان اختصاص داده بود. اگر امسال این بودجه حذف شود در این صورت كاری كه سال گذشته آغاز كرده بودیم را چگونه می‌توانیم تمام كنیم؟ 

ملك‌زاده افزود: در حال حاضر بیش از 70 نفر از نمایندگان مجلس گزارش داده‌اند كه از حذف بودجه شورا نگران هستند و در صحن علنی برای بازگشت بودجه شورا به لایحه بودجه دولت تلاش خواهند كرد. اما مهمتر از آن بحث اعتمادسازی میان ایرانیان خارج از كشور است. بسیاری از اقدامات و سرمایه‌گذاری‌ها توسط ایرانیان خارج از كشور تاكنون انجام شده است و آمارهای رسمی در این باره در كارگروه‌های مختلف شورا موجود است. 
 
 

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic