شرایط عمومی انتقال دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور

  نظرات |  چهارشنبه 31 فروردین 1390
خروج قانونی از کشور معتبر بودن موسسه مبدا از نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر مقررات آموزشی و خدمت وظیفه عمومی دارا بودن مدرک تحصیل ی تایید شده. مقاطع قبلی نداشتن بیش از یکسال وقفه تحصیلی در زمان تسلیم تقاضا به موسسه مقصد انتقال به مقاطع کاردانی و کارشناسی نا پیوسته دارا بودن دیپلم 12 ساله یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی برای انتقال به دوره های کارشناسی نباید کمتر از 12 باشد. گذراندن حداقل 12 واحد درسی با معادل آن در یک نیمسال تحصیلی...انتقال به مقطع کارشناسی پیوسته ...دارا بودن دیپلم 12 ساله یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی یا معادل ارزشیابی شده آن که به تأیید وزارت آموزش و پرورش رسیده باشد. میانگین نمرات امتحان کتبی پایان دوره متوسطه یا پیش دانشگاهی، برای انتقال به دوره های کارشناسی نباید کمتر از 12 باشد. ...
گذراندن حداقل 24 واحد درسی یا معادل آن در یک سال تحصیلی یا میانگین 3 از 4 یا معادل آن انتقال به مقطع دکتری حرفه ای دامپزشکی میانگین نمرات امتحان کتبی پایان دوره متوسطه یا پیش دانشگاهی، برای انتقال به دوره های دکتری حرفه ای نباید کمتر از 14 باشد. گذراندن حداقل 48 واحد درسی یا معادل آن در دو سال تحصیلی یا میانگین حداقل 3 از 4 یا معادل آن


انتقال به مقطع دکتری تخصصی
حداکثر یک سال از دوره تحصیل تا زمان دفاع از رساله باقی مانده باشد. در موارد خاص شورای آموزشی موسسه اتخاذ تصمیم خواهد کرد.

تبصره : موسسات غیر دولتی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند در صورتی که دانشجو دارای شرایط نمره و واحد مندرج در ماده 3 نباشد منوط به آنکه از حداقل نمره قبولی ( دوره متوسطه و پیش دانشگاهی ) و تعداد واحدها از یک ترم رسمی کمتر نباشد با تشخیص کمیسیون موارد خاص موسسه نسبت به پذیرش دانشجو اتخاذ تصمیم نماید.

مدارک لازم

اصل و فتوکپی مدرک دیپلم کامل متوسطه یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
اصل و فتوکپی گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه همراه با اصل و فتوکپی کلیه ریز نمرات و مدرک تحصیلی دوره نیمه تمام ( کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) که به تأیید نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل تحصیل رسیده باشد.
اصل و فتوکپی مدرک کارشناسی با ریز نمرات آن ( برای متقاضیان انتقال به کارشناسی ارشد )
اصل وفتوکپی مدرک کارشناسی ارشد با ریز نمرات آن ( برای متقاضیان انتقال به دوره دکتری )
اصل و فتوکپی آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده از ایران برای دانشجویانی که قبل از دیپلم متوسطه از ایران خارج شده اند.
یک نسخه فتوکپی از تمام صفحات شناسنامه
یک نسخه فتوکپی از تمام صفحات گذرنامه
فتوکپی برگه وضعیت خدمت نظام وظیفه برای آقایان
یک قطعه عکس
فتوکپی احکام بورس ( برای دانشجویان بورسیه و همسر و فرزندان آنان ) و موافقت اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج برای ادامه تحصیل در ایران
فتوکپی حکم کارگزینی هیأت علمی دانشگاههای داخل کشور و همسر و فرزندان آنان )
فتوکپی آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده از کشور خارجی به زبان اصلی و یک نسخه ارزشیابی شده آن ( برای همسر و فرزندان فارغ التحصیلان بورسیه و عضو هیئت علمی دانشگاهها که پس از اخذ مدرک در کشورهای خارج به ایران مراجعت کرده اند )

در صورتیکه متقاضی به دلایل سیاسی – فرهنگی از کشور محل تحصیل خود اخراج شده است ارائه مدارک مستند از سوی وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران که دلالت بر این امر بنماید.

 
یادآوری مهم به داوطلبان


کلیه مدارک تحصیلی باید با مهر و تأیید دانشگاه مبدا و نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل تحصیل باشد.
آخرین دانشگاه که در خارج از کشور تحصیل می کردید باید مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.
در صورتیکه مدرک دیپلم با کارشناسی و یا کارشناسی ارشد را در خارج از کشور گرفته اید، باید ارزشیابی شده آنرا حسب مور توسط وزارت آموزش و پرورش با وزارت علوم تحقیقات و فناوری به همراه یک نسخه به زبان اصلی آن ارائه کنید.
کلیه مدارک مورد نیاز به همراه درخواست داوطلب باید مستقیماً به دانشگاه مورد نظر در ایران ارائه شود.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات