آغاز پذیره نویسی صندوق ارزی سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور

  نظرات |  سه شنبه 30 فروردین 1390
عضو هیات‌ امنای صندوق ارزی سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور پیش بینی کرد تا هفته نخست اردیبهشت ماه امسال این صندوق تایید نهایی را از بورس واوراق بهادار دریافت کند و همزمان پذیره نویسی آغاز شود.  'محسن معماری' با بیان آنکه ، وجوه اولیه صندوق ارزی توسط سهامداران موسس آن واریز شده ، اظهارداشت: برهمین اساس سهامداران موسس حدود 20 میلیون یورو وجوه ارزی را پرداخت کرده اند. معماری تصریح کرد: مراحل ثبت صندوق نیز به طورکامل طی شده و فرم های پذیره نویسی آن نیز آماده است. به گفته وی ، اساسنامه نهایی صندوق ارزی سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور پس از انجام اصلاحات در روزهای گذشته به سازمان بورس و اوراق بهادار ارایه شده است .  وی اظهارداشت ،هر چند متقاضیان برای انجام پذیره نویسی صندوق اعلام آمادگی می کردند اما از آنجا که به صورت رسمی پذیره نویسی و آغازفعالیت صندوق اعلام نشده بود آمار دقیقی از متقاضیان وجود ندارد.  معماری ادامه داد: براساس گزارش گروه های اعزامی به خارج ، میزان درخواست برای سرمایه گذاری در این صندوق مناسب است . ...
معماری با اشاره به فعالیت صندوق ارزی در بورس کشور، گفت: با توجه به بهبود وضعیت بورس نسبت به سال گذشته سرمایه گذاران معتقدند که اقتصاد ایران سود آور و برای سرمایه گذاری مناسب بوده است. 
به گفته وی، این صندوق وجوه ارزی ایرانیان داخل و یا خارج از کشور را جذب کرده و در بورس واوراق بهادار سرمایه گذاری می کند. 
یادآور می شود : صندوق سرمایه‌گذاری ارزی ایرانیان خارج از کشور 11 مرداد ماه سال گذشته توسط رییس جمهور و با حضور یکهزار و 500 نفر از سرمایه‌گذاران افتتاح شد. 
این صندوق توسط 19 نهاد مالی شامل پنج بانک اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگاد، تات و ملت و همچنین پنج شرکت سرمایه‌گذاری ، چند موسسه مالی و اعتباری و ..به همراه صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد به عنوان موسسین صندوق با تعهد پرداختی معادل مبلغ 26 میلیون یورو تأسیس و پس از اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار در منطقه آزاد کیش به ثبت رسید . 
صندوق ارزی سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور ، به موجب قانون تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی تحت پوشش قانون مزبور قرار گرفت. 
سقف اعتبار این صندوق 500 میلیون یورو در نظر گرفته شده که مدت فعالیت آن پنج سال بوده و هیات امنای پنج نفره آن برای دو سال تعیین شده‌اند.

/
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات