معاون وزیر اقتصاد خواستار شد: مشارکت کارشناسان سفارتخانه های ایران برای معرفی فرصتهای سرمایه گذاری

  نظرات |  سه شنبه 23 فروردین 1390
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار مشارکت کارشناسان اقتصادی سفارتخانه های ایران برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور شد. معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار مشارکت کارشناسان اقتصادی سفارتخانه های ایران برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از برنا،‌ بهروز علیشیری در خصوص ایجاد اشتغال اظهارداشت: برای رسیدن به نرخ رشد پیش بینی شده در سند برنامه پنجم توسعه و تحقق اهداف ریاست جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد اشتغال 5/2 میلیون نفری در کشور، باید همه دستگاه های کشور بسیج شوند و به تعریف مجدد نقش خود بپردازند.وی خاطر نشان کرد: برای جذب منابع مالی بین المللی و سرمایه گذاری مستقیم خارجی نقش کارشناسان اقتصادی سفارتخانه ها برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور بسیارمهم و تعیین کننده است و همه باید به واکاوی این نقش در سال جهاد اقتصادی بپردازیم.....
وجود نداشتن یک دفتر تشویق سرمایه گذاری ایران در خارج از کشور 
علیشیری با تقدیر از برخی از سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران که تلاش های قابل توجهی را برای این امر اختصاص داده اند، تصریح کرد: این نقش ها و اقدامات باید پر رنگ تر و جدی تر شود.
معاون وزیر اقتصاد تصریح کرد: در شرایطی که کشورهایی نظیر مالزی، سنگاپور، عربستان، بحرین، اردن و ترکیه در 80 کشور جهان دارای دفاتر تشویق و جلب سرمایه گذاری خارجی هستند و جمهوری اسلامی ایران حتی یک دفتر مشابه هم ندارد، لذا برای جذب سرمایه گذاران خارجی به هیچ وجه وضعیت رقابتی نداریم.
وی همچنین تأکید کرد: با توجه به این خلاء نهادی، کارشناسان اقتصادی سفارتخانه های ما باید بتوانند با پشتکار و جدیت مضاعف این خلاء را پر کنند.
این مقام مسئول با تأیید این نکته که باید جریان گردش کار و اقدامات دستگاه های اجرایی برای مذاکره و جذب سرمایه گذاری خارجی تصحیح شود، خاطرنشان کرد : وزارت امور اقتصادی و دارایی و این سازمان وعده می کند که همه تلاش خود را برای حل این مشکلات مصروف کند.
علیشیری در پایان اعلام آمادگی کرد که سازمان سرمایه گذاری قوانین و مقررات و طرح های سرمایه گذاری دارای مطالعات امکان سنجی را در اختیار سفارتخانه ها قرار دهد و کارشناسان اقتصادی سفارتخانه با بهره گیری از آموزش های جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی، به بازاریابی طرح ها بپردازد.
گفتنی است، ‌کارگاه آموزشی یک روزه کارشناسان اقتصادی وزارت امور خارجه در شرف اعزام به سفارتخا‌نه‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای هدف با معاون وزیر اقتصاد و مدیران ذیربط سازمان بورس، سازمان خصوصی سازی و انجمن صدور خدمات فنی و مهندسی کشور در محل سازمان سرمایه گذاری برگزار شد. 

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات