استاندار خراسان رضوی تاكید كرد؛ مشاركت همه دستگاهها برای برگزاری همایش ایرانیان خارج از كشور در مشهد

  نظرات |  سه شنبه 23 فروردین 1390

استاندار خراسان رضوی بر برگزاری مثمر ثمر همایش ایرانیان خارج از كشور در مشهد مقدس تاكید كرد. به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمود صلاحی در جلسه ستاد جذب سرمایه گذاری استان اظهار داشت: امسال همایش ایرانیان خارج از كشور به میزبانی شهر مشهد برگزار می شود و همه دستگاه های استان باید در جهت برگزاری مناسب این همایش تلاش كنند. وی با اشاره به اختصاص سهمیه 240 هزار نفری ایجاد اشتغال برای استان در سال جاری اذعان داشت: لازمه ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری است و در این راستا باید از فرصت حضور ایرانیان خارج از كشور در مشهد استفاده كنیم. استاندار خراسان رضوی معرفی مزیت های اقتصادی استان، شناساندن استعدادها و توانمندی ها و برقراری ارتباط دوسویه میان ایرانیان مقیم خارج از كشور و سرمایه گذاران استان را از الزامات برگزاری موفق این همایش خواند و گفت: برای برگزاری هرچه بهتر این همایش باید ستاد برگزاری و كمیته های اجرایی به صورت هفتگی تشكیل جلسه داده و امور را پیگیری نمایند....
صلاحی همچنین بر برگزاری نمایشگاهی از طرح های قابل اجرا و مستعد سرمایه گذاری استان در حاشیه برگزاری این همایش با مشاركت همه بخش های ذیربط همچون سازمان صنایع و معادن، اداره كل تعاون، شهرداری و سازمان جهاد كشاورزی تاكید نمود.
وی برگزاری این همایش در سال جهاد اقتصادی را گامی مهم در راستای جهش اقتصادی استان دانست.
استاندار خراسان رضوی در این جلسه همچنین از ایجاد منطقه ویژه طلا و جواهرات و سنگ های قیمتی در مشهد خبر داد.
صلاحی با اشاره به حل مشكل زمین این مجتمع اقتصادی اظهار داشت: این مجتمع به عنوان یكی از مراكز بزرگ ایجاد اشتغال مشهد می تواند زمینه لازم برای ارائه خدمات بهتر به 40 میلیون زائر شهر مقدس مشهد را فراهم آورد.
وی از انجام سریع مراحل اجرایی اختصاص 10 هكتار زمین از سوی شهرداری مشهد به این پروژه از طریق واگذاری به سازمان همیاری شهرداری های استان ظرف 10 روز آینده خبر داد و گفت: این مجتمع علاوه بر ضراب خانه سكه، شامل گارگاه های طلا و جواهر و سنگ های قیمتی است.
صلاحی با اشاره به رتبه دوم استان در استفاده از طلا و جواهر و رتبه سوم در تولید آن، این روند را غیر قابل قبول خواند و گفت: امیدواریم با ایجاد این منطقه ویژه بتوانیم در آینده رتبه اول تولید و عرضه طلا، جواهر و سنگ های قیمتی را همچون فیروزه در كشور داشته باشیم.
وی قول بازدید از زمین پروژه را پس از انجام مراحل واگذاری در 10 روز اینده داد.
استاندار خراسان رضوی در این جلسه همچنین بر حل مشكلات پروژه ایجاد شهرك صنعتی مواد معدنی قوچان تاكید نمود و گفت: با توجه به اعلام آمادگی سرمایه گذار پروژه برای ایجاد این شهرك و ایجاد هزار فرصت شغلی، لازم است تا همه دستگاه ها برای رفع مشكلات آن اقدام كنند.
صلاحی در این جلسه همچنین دستورات لازم برای حل مشكل تغییر كاربری زمین این پروژه را صادر كرد و بر پیگیری این امر از سوی سازمان مسكن و شهرسازی طی 10 رو ز و پس از آن سازمان جهاد كشاورزی در 10 روز بعد تاكید نمود.
عباس نیاوند معاون برنامه ریزی استانداری خراسان رضوی نیز در این جلسه اظهار داشت: برگزاری همایش ایرانیان خارج از كشور در سال جهاد اقتصادی بستر خوبی برای تحقق هدف این شعار فراهم می كند.
وی با اشاره به برگزاری این همایش در سال های گذشته خاطرنشان كرد: با توجه به دستاوردهایی كه در همایش های گذشته بدست آمده باید نقاط قوت آن مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان همایش قویتری برگزار نمود.
سید علی شهابی رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی و دبیر ستاد جذب سرمایه گذاری استان نیز در این جلسه از رشد بیش از 60 درصدی اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی در استان خبر داد و افزود: میزان ارز وارد شده به استان در سال 89 رقمی بالغ بر 110 میلیون دلار بوده است كه نسبت به سال قبل 74 درصد رشد كرده است.
وی بزرگترین طرح سرمایه گذاری در استان را شركت فولاد تربت حیدریه عنوان كرد و افزود: این پروژه با سرمایه یكصد و 11 میلیون یورویی در حال احداث است.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات