ساخت مستندهای تلویزیونی از نخبگان ایرانی، تهیه‌كننده «ایرانیان» با اجرای محمد سلوكی: نخبگان ایرانی خارج از كشور ناشناخته‌اند

  نظرات |  سه شنبه 23 فروردین 1390
تهیه‌كننده برنامه تلویزیونی «ایرانیان» هدف از ساخت این برنامه را معرفی و آشنایی با نخبگان ایرانی خارج از كشور دانست و افزود: با كمك شورای عالی ایرانیان خارج از كشور توانستیم این نخبگان را شناسایی و انتخاب كنیم.  غلامرضا باقری كه برنامه «ایرانیان» را با اجرای محمد سلوكی تهیه‌ می‌كند در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، گفت: «ایرانیان» یك برنامه‌ی گفت‌وگو محور تركیبی است كه علاوه بر گفت‌وگو با مردان و زنان نخبه خارج از كشور و بررسی راه‌های موفقیت آنها، فضایی در جهت نشاط ملی ایجاد می‌كند.  باقری افزود: در این برنامه همچنین گزیده‌ای از فعالیت‌های شورای عالی ایرانیان خارج از كشور را منعكس می‌كنیم و برای اینكه فضای برنامه یك فضای كاملا بسته و سنگین نباشد، از هنرمندان، ‌خوانندگان و ورزشكاران نیز دعوت می‌كنیم تا در برنامه حضور داشته باشند. ....
وی خاطر نشان كرد: چون نخبگان ایرانی خارج از كشور ناشناخته‌اند به سراغ آنها رفته‌ایم؛ نخبگانی كه در داخل كشور فعالیت می‌كنند، حضورشان پررنگ و مشخص است و از آنجا كه مخاطب ما به راحتی به نخبگان خارج از كشور دسترسی ندارند این برنامه می‌تواند تاثیرگذار باشد. 

تهیه‌كننده برنامه «ایرانیان» با موضوع شخصیت‌های علمی و نخبه ایرانی خارج از كشور، به خبرنگار ایسنا گفت: قرار بود كه یك مسابقه تلفنی نیز در برنامه داشته باشیم اما به دلیل كمبود امكانات و محدودیت‌هایی كه داشتیم نتوانستیم امكان ارتباط تلفنی و حتی ویدئو كنفرانس را فراهم كنیم. 

غلامرضا باقری با اشاره به اینكه چند مستند نیز از زندگی این نخبگان تهیه كرده‌اند، بیان كرد: «ایرانیان» 60 دقیقه است و یكشنبه‌ها از ساعت 22 تا 23 به صورت زنده از مجموعه فرهنگی تاریخی گلستان واقع در میدان ارگ به روی آنتن شبكه تهران می‌رود. 

 
 

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات