احمدی نژاد در نشست خبری: برنامه‌های دولت در سال 90 برای جذب سرمایه ایرانیان خارج از كشور

  نظرات |  سه شنبه 16 فروردین 1390
رییس جمهوری اسلامی ایران در ادامه نشست خبری خود به اقدامات دولت در جهت جذب سرمایه‌های ایرانیان خارج از كشور اشاره و تشكیل 26 انجمن در 26 كشور، انتشار اوراق مشاركت و تشكیل صندوق ویژه برای این افراد را از جمله برنامه‌های دولت در این زمینه بیان كرد. به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمود احمدی‌نژاد عصر دوشنبه در ادامه نخستین نشست خبری خود در سال 90 درپاسخ به پرسشی درباره برنامه‌های دولت برای جذب سرمایه ایرانیان مقیم خارج از كشور به برخی از اقدامات انجام شده در این زمینه اشاره كرد و گفت: تاكنون جلسه‌های زیادی با ایرانیان خارج از كشور برگزار شده است. وی افزود: تاكنون 26 انجمن در 26 كشور از ایرانیان تشكیل شده و این افراد با شورای عالی ایرانیان و دولت در تماس هستند. ...
رییس جمهوری با بیان اینكه ایرانیان خارج از كشور برنامه‌ریزی زیادی برای حضور در كشورشان انجام‌ داد‌ه‌اند، گفت: تشكیل صندوق ایرانیان برای جذب سرمایه ایرانیان خارج از كشور، انتشار اوراق مشاركت ارزی بطور گسترده برای این افراد، و اصلاح برخی از مقررات برای آنكه ایرانیان علاقمند به وطن و افرادی كه دوست دارند برای كشورشان كاری كنند از دیگر برنامه‌های دولت برای جذب ایرانیان خارج از كشور است. 

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره اهداف دولت از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در كشور نیز گفت: قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اهداف زیادی را دنبال می‌كند كه یكی از آنها عدالت است. 
احمدی نژاد با بیان اینكه در این زمینه تاكنون گام‌هایی خوبی برداشته شده است،‌ افزود: اصلاح ساختارهای تولید كشور، دومین هدفی است كه در این زمینه نیز برنامه‌ریزی گسترده‌ای انجام شده كه خوشبختانه تولیدكنندگان از جمله صنعتگران و كشاورزان از آن در سطح عالی استقبال كردند بطوری كه خود را صاحب طرح می‌دانند و همراهی می‌كنند. 
رییس جمهوری اظهار امیدواری كرد كه طی سه سال قریب به اتفاق سیستم‌های تولیدی در كشور اصلاح شود. 
وی افزایش بهره‌وری همراه با كاهش مصرف انرژی از طریق تغییر فناوری را از دیگر اهداف قانون هدفمندسازی یارانه‌ها برشمرد و گفت: اصلاح رفتارهای اقتصادی از دیگر اهداف قانون یاد شده است. 
احمدی نژاد خاطرنشان كرد: در واقع تغییر اولویت‌های اقتصادی یك هدف مهم در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها است كه هرچند این موضوع كمی زمان‌بر است اما خوشبخانه آغاز شده است. 
وی در این رابطه به تغییرات انجام شده در مدیریت منابع از سوی مردم اشاره كرد و گفت:‌ تاحدودی مردم در حساب و كتاب خود تغییراتی را انجام داده‌اند تا با مدیریتشان منابع خود را در جای مناسب و به درسیت هزینه كننند. 
رییس جمهوری با تاكید بر اینكه در حال حاضر مدیریت منابع اكنون متفاوت شده اما هنوز باید جلو برویم، افزود: در یك منظر كلی در اوایل بخش هدفمندسازی یارانه‌ها هستیم. هرچند بخش عدالت و مردمی آن كه سریع اجرا شد اما تغییر رفتار و فناوری در پی است كه كمی زمان می‌برد و انشاءالله اجرا خواهد شد. 

** برنامه دولت برای كاهش آلودگی هوای تهران 
احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره برنامه دولت در جهت كاهش آلودگی هوای تهران نیز گفت: تهران دارای هشت مشكل اساسی است كه یكی از آنها آلودگی هوا است و شرایط معكوسی است كه اواخر پاییز و زمستان در این كلانشهر رخ می‌دهد. 
وی دلیل اصلی این موضوع را روشن شدن سیستم‌های گرمایشی در تهران بیان كرد و گفت:‌ برخی به اشتباه این مشكل را به گردن سیستم حمل و نقل می‌اندازند اما این مساله نقش كمی در آلودگی هوای تهران دارد. 
رییس جمهوری در ادامه به متوسط میزان مصرف بنزین و گازوئیل برای حمل و نقل در تهران اشاره كرد و گفت: روزانه نزدیك به 12 تا 14 میلیون لیتر بنزین و گازوئیل در بخش حمل و نقل تهران مصرف می‌شود اما این میزان برای گرمایش روزانه بیش از 45 میلیون لیتر است. 
وی تاكید كرد: اگر سیستم‌های گرمایشی را تعمیر و درست شود، پدیده آلودگی هوای تهران برطرف خواهد شد هرچند كه این مساله نافی توسعه سیستم حمل و نقل عمومی در تهران نیست. 
احمدی نژاد با بیان اینكه توسعه حمل و نقل عمومی با كندی و اتلاف وقت انجام می‌شود، یادآورشد: برای رفع آلودگی هوای تهران دولت برنامه‌هایی دارد تا با كمك مردم هم مصرف به شدت كاهش یابد و هم این مشكل برطرف شود. 
وی درباره طرح باغ شهرها نیز گفت: این طرح دیگری است كه در آینده درباره آن توضیح مفصلی خواهم داد. 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic