دبیر كل شورای عالی امور ایرانیان خارج از كشور: در حوزه‌های اعتقادی و دینی باید جهاد انجام داد

  نظرات |  سه شنبه 16 فروردین 1390
دبیر كل شورای عالی امور ایرانیان خارج از كشور با بیان اینكه سال جهاد اقتصادی نباید با برپایی چند همایش به پایان برسد، گفت: در حوزه‌های اعتقادی و دینی باید جهاد انجام داد. به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمد‌شریف ملك‌زاده در اختتامیه ستاد استقبال از تسهیلات نوروزی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) كه امروز (سه‌شنبه) در فرودگاه بین‌المللی خمینی(ره) برگزار شد اظهار داشت: خدمت‌رسانی با برنامه می‌تواند نقص‌ها را مرتفع كند و ساماندهی را سرعت ببخشد كه این الگو در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اجرا شده است.  ملك‌زاده افزود: حدود 4 هزار و 96 ایمیل تقدیر و تشكر از ایرانیان خارج از كشور داشته‌ایم كه از تشكیل ستاد استقبال سفرهای نوروزی راضی بوده‌اند. ...
دبیر كل شورای عالی ایرانیان خارج از كشور ادامه داد: حدود بیش از 195 هزار گزارش و پیام تشكر از ایرانیان مقیم خارج از كشور به شورای عالی آمده است كه در این پیام‌ها از برگزاری جشن جهانی نوروز تشكر كرده‌اند. 

وی گفت: سال 90 سال موفقی خواهد بود چرا كه با تفكر مقام معظم رهبری كه امسال را سال جهاد اقتصادی نامیده‌اند، آغاز شده است و در 20 سال گذشته مقام معظم رهبری موضوع تهاجم فرهنگی را مطرح كردند. ولی برخی افراد این تهاجم را به برگزاری چند همایش تبدیل كردند و كسی این موضوع را بررسی نكرد. 

ملك‌زاده عنوان كرد: در سال‌های اخیر مقام معظم رهبری نهضت‌آزاد اندیشی و نقد منصفانه در دانشگاه‌ها را مطرح كردند ولی باز هم این موارد جای خود را به برخی همایش‌‌ها داد و هم اكنون كه سال جهاد اقتصادی است این سال را نباید با برگزاری همایش‌ها به پایان رساند بلكه باید این سال با تفكر در اندیشه‌های نو، اشاعه فرهنگ ایرانی به سایر كشورها و جهاد در تولیدات علمی همراه باشد. 

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در حال صعود به قله‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است و حتی در حوزه‌های اعتقادی و دینی نیز باید جهاد انجام داد چرا كه نسل‌های دوم و سوم ما از فرهنگ ایرانی فاصله می‌گیرند. 

ملك‌زاده بیان كرد: در حوزه پاسخگویی به سؤالات ایرانیان خارج از كشور نیز باید جهاد كنیم و فرهنگ و موسیقی كشور را نیز به سایر نقاط دنیا صادر كنیم. 

دبیر كل شورای عالی امور ایرانیان خارج از كشور افزود: بهترین میراث جهان جمهوری اسلامی ایران است. ولی ایرانیان فقط برنامه‌ریزی دقیق در كارها ندارند و اگر این مورد محقق شود ما تمام قله‌ها را فتح خواهیم كرد. همچنین باید از تمام هنرهای ایرانی قدردانی كرد. 

وی خاطر نشان كرد: باید هر هفته در فرودگاه‌ها مراسم شاهنامه خوانی و اجرای موسیقی سنتی برگزار شود. 

ملك‌زاده ادامه داد: تئاترهای خیابانی ما زمانی الگو بود و این تئاتر‌ها هویت، اعتقاد و مسائل دینی را به نسل دوم و سوم كشور القاء می‌كرد. 


در ادامه این مراسم اسماعیلی مدیرعامل شركت فرودگاه‌های كشور اظهار داشت: رشد 20 درصدی پرواز در فرودگاه امام خمینی(ره) و رشد 14 درصدی مسافر از جمله خدمات این فرودگاه بوده است. 

وی ادامه داد: در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) بیش از 200 پرواز انجام می‌گیرد اگر چه این فرودگاه با كمبود نیرو، امكانات و فضا مواجه است. ولی روح انسانیت در این فرودگاه بیش از سایر فرودگاه‌ها است. 

در ادامه مراسم اختتامیه از برخی مسئولان فروگاهی كشور با لوح‌های یادبود تقدیر و تشكر شد. 

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic